Podsumowanie działalności Rady Rodziców za 2021/22

Drodzy rodzice.

Rozpoczęliśmy kolejny rok przedszkolny w związku z tym chcielibyśmy przedstawić Wam jako Rada Rodziców podsumowanie naszej działalności  w  ubiegłym roku  (2021/2022)

Zaczęliśmy już w zasadzie w lipcu 2021r. festynem letnim , który był całkowicie spontaniczny ale frekwencja była bardzo duża i zabawa świetna J. Udało nam się zebrać w trakcie festynu 3700 zł. Cała kwota została przekazana w ręce Pani Dyrektor i grona nauczycielskiego , zostały odnowione sale i  zakupione nowe dywany, zabawki oraz pomoce do sal naszych dzieci.

We wrześniu 2021 mieliśmy kolejny festyn  , na którym udało się zebrać kwotę 5399,70 zł. Dzięki tak dużej kwocie, wsparciu sponsora (1600) szkoły i Pana Naczelnika udało się zakupić Monitor multimedialny do jednej z sal przedszkolnych. Wkład RR to 4300 zł.

W kwietniu zorganizowaliśmy wraz z dużą pomocą grona nauczycielskiego, pracowników przedszkola oraz dzieci  kiermasz wielkanocny dzięki  któremu udało się zebrać  2006,51 zł.

Kolejny festyn to uroczystość z okazji dnia Mamy i Taty, Dnia Dziecka i urodziny Koziołka Matołka , który odbył się 28 maja 2022 r. W trakcie festynu udało się zebrać piękną kwotę 6200 zł,
z przeznaczeniem na stworzenie  nowej pracowni LEGO dla naszych przedszkolaków.

Wpływy z tytułu wpłat rodziców to 8900 zł .

Wydatki jakie ponieśliśmy jako RR  :

1850 zł transport – wyjazdy dzieci do kina i wycieczki (w tym koszt kontroli policji dla bezpieczeństwa naszych dzieci)

4400 zł  zakup prezentów mikołajkowych i wielkanocnych dla dzieci.

4300  zł  zakup monitora multimedialnego

3000 zł  zakup nagród konkursowych, dyplomów, materiałów papierniczych, prezenty dzień nauczyciela, bal przebierańców, materiały na festyny, soki i lody na dzień dziecka  , zakup robotów do nauki kodowania z których korzystają wszystkie grupy .

1150 zł  Przedstawienia dla dzieci (było ich kilka w ubiegłym roku przedszkolnym).

Rozpoczęliśmy rok szkolny z saldem 15,06 zł a zamknęliśmy z kwotą 10 478 zł. 

Naszym celem było ostatnio stworzenie pracowni LEGO dla dzieci przedszkolnych. Ze względu na fakt iż  powstać ma już niedługo  nowe przedszkole , a także problemy z ogrzewaniem dodatkowych pomieszczeń , nie mamy możliwości na teraz stworzenia pracowni o jakiej myśleliśmy . Możemy natomiast zakupić już częściowo pakiet klocków, z którego wszystkie dzieci będą korzystały . Będzie to na razie forma mobilnej pracowni. Klocki będą w specjalnych pojemnikach i dzieci będą mogły z nich korzystać już teraz.

Natomiast my nie ustajemy w staraniach zebrania środków na stworzenie takiej pracowni już w nowym przedszkolu.

W tym roku przedszkolnym mamy  wiele pomysłów do zrealizowania we współpracy z gronem pedagogicznym. Na bieżąco będziemy przesyłać Państwu informacje o planowanych działaniach. Mamy nadzieję że będziecie nas , a tym samym swoje dzieci wspierać abyśmy mogli dla naszych przedszkolaków zaplanować wiele atrakcji na najbliższy rok i oby kolejna pandemia nie pokrzyżowała nam planów.

 

Rada Rodziców Przedszkola nr 17 w Markowicach.