Pomoc dla Ukrainy

Szanowni Państwo!

Społeczność Przedszkola nr 17 w Raciborzu czuje się zobowiązana do niesienia pomocy i wsparcie ukraińskim Dzieciom, Ukrainkom i Ukraińcom. W związku z tym organizujemy w naszym przedszkolu zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy Myślę, że w każdym z nas budzi się teraz odruch współczucia i chęci pomocy drugiemu człowiekowi.

Dlatego w naszym ZSP nr 1 od jutra będzie można składać dary dla Ukrainy, na razie te najbardziej potrzebne, wyszczególnione poniżej, dla mieszkańców Tysmenicy:
1. śpiwory
2. karimaty
3. środki higieniczne (wszystkie rodzaje)
4. materiały opatrunkowe i leki przeciwbólowe
5. żywność w puszkach
6. żywność możliwa do bezpośredniego spożycia tj. bez obróbki termicznej, zapakowana hermetycznie, możliwa do przechowywania bez lodówki, z długim terminem przydatności do spożycia (np. batony proteinowe, konserwy, kabanosy zamknięte hermetycznie, orzechy, suszone owoce etc.)

Na tym etapie prosimy o przynoszenie konkretnych darów, ograniczonych do tych z przedstawionej listy. Na ten moment nie są potrzebne ubrania, maskotki, artykuły papiernicze oraz żywność wymagająca obróbki termicznej, w słoikach, torebkach, produkty suche etc.

Z góry dziękuję , dobro zawsze wraca!!
Sabina Libera

Wicedyrektor ZSP nr 1