Przedszkole nr 17 w Raciborzu

Tańce z USA

Czwartek okazał sie niebywale atrakcyjny w przedszkolne imprezy, zaraz po zakończonym spektaklu powitaliśmy nowych gości - to  zespół taneczny Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu „Rewia”-  pod kierownictwem Pani Eweliny Uriasz . Zespół taneczny "Rewia" zaprezentował na przedszkolnej scenie trzy  tańce z USA. Klimatycznie rozpoczęli tancerze tańcem country w kowbojskim stylu i z mocnym westernowym przytupem, kolejny show –to wersja amerykańskiego jive do muzyki zespołu Oueen, a występ muzyczny  młodzież zakończyła hoolywodzkim tańcem z filmu- był to piękny wiedeński walc.

Czytaj więcej...

Kruszynka

W dniu dzisiejszym tj.14.11.2019r gościliśmy Teatr „Pinokio” z Nowego Sącza z przedstawieniem pt ”Kruszynka” .Spektakl opowiada o Kruszynce – cyrkowej słonicy. Nasza Kruszynka nie lubiła pomagać innym, była samolubna i myślała tylko o sobie.

Czytaj więcej...

Pettson i Findus w kinowej odsłonie

Znalezione obrazy dla zapytania: pettson i findus film

Pettson i Findus to nietuzinkowa para przyjaciół. Pettson jest spokojnym i zrównoważonym starszym panem, a Findus jego kotem. Ale nie takim, jak zazwyczaj spotykacie, ten jest wyjątkowy. Rozmawia w ludzkim języku i nosi zabawne szerokie spodnie na szelkach.

Pettson jest zrównoważony i opanowany, a Fidus ciekawski i trochę zwariowany.Tylko z pozoru zupełnie do siebie nie pasują. Uzupełniają się nawzajem, stanowią nierozłączną parę.Akcja szwedszkiej książki dla dzieci  i zarazem też filmu  dzieje się w małym gospodarstwie na wsi i oprócz mnóstwa szalonych przygód, dużo tu przyrody, zwierząt i sielskiego klimatu.Dzisiejszy nasz pobyt w kinie , to właśnie poznanie szwedzkiego duetu- Petssona i Findusa, 

Czytaj więcej...

Bohaterzy za oceanu

Znalezione obrazy dla zapytania: usa superbohater

„Superhero-Superbohater

„ Od Supermana do Kapitana Ameryka” - konkurs plastyczny zaadresowanych dla chętnych rodzin o komiksowych , amerykańskich super bohaterach. Termin składania prac tylko do 25.11.2019r na terenie naszej placówki. Zapraszamy wszystkich miłośników komiksów małych i dużych do wzięcia udziału w tym konkursie.

Czytaj więcej...