Przedszkole nr 17 w Raciborzu

Komunikat z dnia 23.10.2020

W związku  z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, informuję Państwa, że w związku z nieobecnością pracowników naszej placówki przedszkolnej rekomendujemy pozostawienie dzieci w domach w przyszłym tygodniu  , przedszkole będzie działać w ramach dyżurów , tak jak w tym tygodniu. Liczymy, że będziemy mogli wrócić wszyscy do pełni zdrowia i sił ,by kontynuować normalną pracę w przedszkolu. Z wyrazami szacunku.

Sabina Libera

Wicedyrektor ZSP nr 1

W Raciborzu

 

Komunikat z dnia 18.10.2020

Komunikat Wicedyrektora ZSP nr 1 z dnia 18.10.2020r w związku z otrzymaniem informacji o pozytywnym wyniku pracownika naszego przedszkola na Covid-19.

Zgodnie z decyzją Inspektora Stacji Epidemiologicznej w Raciborzu grupa najmłodszych dzieci-Marzycieli wraz z domownikami oraz grupa kilku dzieci z grupy 4-latków objęta jest kwarantanną do 23.10.2020r.

Sanepid wydał wytyczne , aby rodziny przedszkolaków, nauczyciele obserwowali czy u pozostałych dzieci lub innych domowników nie występują objawy wskazujące na potencjalne zagrożenie Covid-19.. Pozostałe grupy na dzień jutrzejszy funkcjonują w trybie stacjonarnym .
Dzieci przyprowadzane do przedszkola nie mogą mieć jakichkolwiek objawów chorobowych, tak samo przyprowadzający i odbierający musza być zdrowi. Rodzice bez osłony nosa i ust będą natychmiast wypraszani i nie zostaną wpuszczeni do przedszkola .

Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych , gdyż od postępowania wszystkich rodzin przedszkolaków zależy bezpieczeństwo całej społeczności naszego przedszkola.Na bieżąco będziemy Państwa informować poprzez e-dziennik, stronę elektroniczną

Sabina Libera

Wicedyrektor ZSP nr1w Raciborzu

Dary Jesieni

W ostatnim czasie zajęcia w naszym przedszkolu odbywały wokół integralnej tematyki ,,Jesień w sadzie” oraz ,,Dary jesieni”.  Zajmowaliśmy się warzywami i owocami zarówno typowo jesiennymi, jak i dojrzewającymi podczas innych pór roku i rosnącymi w innych strefach klimatycznych. Przedszkolaki poszerzały wiedzę o owocach- badały smakiem, dotykiem, doświadczały . Miały również okazję prześledzić cykl rozwoju rośliny – od ziarenka do owocu. Przedszkolaki wykonały przepiękne prace plastyczne m.in.  ,,Jarzębinka” „Czerwone jabłuszko”,  „Słoik z przetworami”. Jesień - to naprawdę piękna pora roku.

Dzień Nauczyciela-2020

SU 2016/2017 » Szkoła Podstawowa nr 10 im. Orła Białego w Sosnowcu

Ogromnie dziękujemy rodzicom, a przede wszystkim naszym przedszkolakom za pamięć związną z naszym świętem. Dziękujemy za każdy wyraz sympatii,życzliwości i szczerego uśmiechu. Ogromnie się wszystkie wzruszyłyśmy- bo i ten dzisiejszy dzień był jakże inny od każdego innego Dnia Nauczyciela w latach minionych. Dziękujemy za pozytywne opinie o Nas, a przede wszystkim za tak przemiłe gesty skierowane w naszą stronę. Bardzo , bardzo dziękujemy!!