Przedszkole nr 17 w Raciborzu

Wystawa na Zamku

W dniu dzisiejszym bystrzaki razem z paniami odwiedziły Zamek Piastowski w Raciborzu ,a także wzięły udział w warsztatach historycznych i obejrzały wystawę poświęconą historii Polski. Przy okazji poznały rodzime legendy , a także przy pięknej pogodzie obejrzały ciekawe miejsca w Raciborzu.

Czytaj więcej...

Bystrzakowe listopadowe propozycje

Znalezione obrazy dla zapytania: listopad

W miesiącu listopad dzieci nauczą się piosenki „To jest mój dom”

Tutaj dom mój i rodzina ukochana,

park, przedszkole, okolica dobrze znana.

A tuż obok rosną kwiaty, stare drzewa

i chór ptaków gdzieś w konarach pięknie śpiewa.

Ref. To jest mój kraj, to moja Polska,

Czytaj więcej...

Kubuś Puchatek z Bystrzakami

Postać niedźwiadka o bardzo ,,małym rozumku", ale bardzo dobrym serduszku fascynuje nie tylko dzieci, ale także wielu dorosłych już od 93lat. . Pani Ewa przybliżyła bystrzakom postać Kubusia i jego autora w bibliotecznej scenografii.. Opowiedziała dzieciom, że postać Kubusia Puchatka stworzył brytyjski pisarz Alan Alexander Milne. Pierwsza książka z przygodami misia wyszła 14 października 1926 r.

Czytaj więcej...

Od ziarenka do bochenka

Podobny obraz

Codziennie zajadamy się smacznym chlebem, bułeczkami czy drożdżówkami z marmoladą. Jednak mało kto wie, jak długa droga dzieli ziarenko od bochenka.
Dzisiaj tj. 15 października mieliśmy okazję wziąć udział w zajęciach, w których poznaliśmy etapy powstawania pieczywa i produkty potrzebne do upieczenia pysznego bochenka chleba.

Czytaj więcej...