Przedszkole nr 17 w Raciborzu

Dzień z detektywawi

Zabawy w detektywa i z detektywem Holmsem i Pozytywką to niewyczerpalne źródło zabaw , nie tylko logicznych i stategicznych.. Pozytywka był tylko inspiracją do rozszyfrowywania kodów cyfrowo- obrazkowych, inspiracją była także propozycja działań multimedialnych - szukania atrybutów prawdziwego detektywa, nie zabrakło również poszukiwania skarbu i pokonania kilku prób detektywistycznych - słuchu, wzroku, sprytu, uwagi, pamięc i liczenia. Zwieńczeniem naszego spotkania w biurze detektywistycznym "Bystrzakowe - sokole oko" było spotkanie się z funkcjonariuszami Policji, wyjaśnili min:co kryje  się pod pojęciem „daktyloskopia”.

Walentynki

Znalezione obrazy dla zapytania: walentynki

Dzisiaj mamy walentynki

miejcie więc wesołe minki.

Uśmiech niech nie znika z twarzy,

i niech każdy sobie marzy,

byśmy się kochali wkoło.

Wtedy będzie nam wesoło!!!

Czytaj więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu

W naszej grupie Bystrzaków obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu w piątek 7 lutego.. W ramach realizacji tak ważnego dnia dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii „Sieciaki.pl.”, które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Film poprzedzony został pogadanką nauczycielki na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego.

Czytaj więcej...

Kolorowy potwór

Znalezione obrazy dla zapytania kolorowy potwór

Dzisiaj tj. 6.02.2020 r w ramach warsztatów dla rodziców i dzieci zagościł kolorowy potwór. Przykładem bez wątpienia rewlacyjnym dla pokazania naszych emocji jest ksiązką pod tym samym tytułem - to międzynarodowy bestseller , pokazuje w niezwykłej przestrzennej formie książki pop-up. Razem z dzieckiem możesz pobujać potwora w hamaku, pootwierać pojemniki z uczuciami, a nawet poczuć, jak pada deszcz!

Czytaj więcej...