Przedszkole nr 17 w Raciborzu

Przedszkole nr 17 w Raciborzu

Przedszkole Nr 17 w Raciborzu - Markowicach usytuowane jest w spokojnej, cichej dzielnicy miasta, otoczone domkami jednorodzinnymi, budynek w którym znajduje sie przedszkole jest dostosowany dla potrzeb przedszkola, sale przedszkolne, korytarz, łazienki, szatnie oraz kuchnia znajdują sie na parterze budynku.

BUDYNEK PRZESZEDŁ KAPITALNY REMONT w 2001, a następnie został oddany na rzecz przedszkola. Na zewnątrz budynku-szeroki parking dla rodziców i pracowników ,ogród z chodnikiem, ogródek jordanowski dla naszych przedszkolaków- oddany do użytku w 2008r- bogata baza sprzętu do zabaw podwórkowych- dwie piaskownice, dwa zestawy zjeżdżalni połączonych z przeplotniami, torem przeszkód , ogromna ilość ławeczek i pomocy do zabaw w piaskownicy.

 PRZEDSZKOLE KORZYSTA Z POMIESZCZEŃ SZKOŁY PODSTAWOWEJ - SALI GIMASTYCZNEJ, PRACOWNI KOMPUTREROWEJ ORAZ KLAS PRZEDMIOTOWYCH. Na miejscu do dyspozycji naszych przedszkolaków mamy Miejską Bibliotekę ,z która utrzymujemy ścisły kontakt.

Przedszkolacy mogą korzystać nie tylko z pięknego i nowego placu zabaw, mamy możliwość częstego wychodzenia na spacery , w bezpieczne, ciche i spokojne okolice Markowic-na łąkę, nad staw, na pole, do Obory. Przedszkole na dzień dzisiejszy dysponuje trzema , pięknie wymalowanymi salami, sale są kolorowe, wesołe, ściany przedszkola wymalowane postaciami z bajek i kreskówek.

Często zmieniamy wystrój sal i korytarzy , wszystkie sale zaopatrzone w kolorowe rolety, ogromna ilość zabawek, pomocy dydaktycznych. Sale są urządzone nowocześnie - do dyspozycji mamy nowe stoliki, krzesła dostosowane do wzrostu naszych dzieci, kąciki do zabaw, bogate w zestawy do różnorodnych zabaw tematycznych, ogromna baza dydaktyczno- materialna- telewizory ,DVD, komputer, nowe tablice , odbiorniki do nagrywania , w ogromnej większości zakupione dzięki różnym formom współpracy z rodzicami- takimi tak- pikniki, festyny, spotkania andrzejkowe oraz ostatnio bale charytatywne.